Uygun Mermer Silim Hizmetleri

Mermer Silim ve Diğer Silim Hizmetleri!

Karo ve Çini Silim Uygulama

Karo ve Çini silim uygulama hizmetleri en uygun fiyat ve uygulama kalitesi ile uygun mermer silim firmasında. Hemen arayınız.

  • Uygun Mermer Silim; Türkiyenin en kapsamlı Mermer Silim ve Cila, Granit Silim Temizleme, Mozaik Silim Parlatma, Beton ve Basamak Silim, Karo ve Çini Silim Uygulama, Paledyen & Traverten Silim uygulama firmasıdır.

Karo silim Uygulama

Karo silimin de en önemli sorunlardan bir tanesi de karoların döşenmesi esnasında bir birlerini arasındaki kot farklarıdır. Petch diye adlandırılan bu dikey çıkıntılar uygulama esnasında çok büyük zorluklar yaratmaktadır. Yine aynı şekilde çukurlaşmış veya tümsekleşmiş derzler de kendi etraflarında temizlenmeyen bir bölge oluşmasına sebep olurlar. Zamanla burada biriken kir çok daha zorlu bir hal alır.

Bu derz problemlerinin önüne geçmek ve mükemmel temizlik elde edebilmek için metal kazıma elmasları kullanılması gerekir. Sıradan bir temizleme pedi veya kimyasalın çözemeyeceği mekanik bir problemdir bu ve ancak kendisinden daha sert bir şey ile sıyırılıp alınır.

Çini Silim Uygulama

Özellikle dış mekanlarda fazlasıyla kullanılan bu taşın bu nedenle kirlenme ihtimali çok daha fazladır. Temizliği ve bakımı oldukça zor olan bu mermer türü ancak silim işlemi sayesinde başarılı sonuçlar verir. Çini zemin silimi işleminde yine özel silim cihazları kullanılır. Silim işlemi birkaç kere köpükleme yapıldıktan sonra temizlenir ve kurumaya bırakılır. Çini silim işleminde açık renk pedler kullanılmaktadır.

Çini taşının silim işlemi bittikten sonra çini taşında sertleştirme yapılması uzun ömürlü kullanım açısından oldukça önemlidir. Çini hassas ve zarar görmeye oldukça müsait yapıda bir mermer taşı olduğu için bu işlem oldukça önemlidir. Bütün bu işlemler sonunda elmas reçine aparatları kullanılarak cilalama işlemine geçilir. Polimerize ve kristalize cila yöntemi de seçilebilir. Birkaç kere cilalama işlemi uygulandıktan sonra kullanıma hazır hale gelir.

Karo ve Çini silim ile ilgili tüm taleplerinizi bize iletebilirsiniz. 


ÜRÜN ARAMA; karo silim, karo silim uygulama ve parlatma, karo silim firması, çini silim uygulama, çini silim yapımı, çini silim ve parlatma,

Uygulama Öncesi ve Sonrası Tam Destek!